• Škola má názov Stredná odborná škola, Garbiarska 1, Kežmarok.

Predchodcami tejto školy boli: Tkáčska škola, Základná učňovská škola, Všeobecná učňovská škola, Odborná učňovská škola, Odborné učilište pracovných záloh MH.

Nielen škola, ale aj jej budovy majú bohatú históriu. Tá siaha až do minulého storočia. Prvá budova Odbornej tkáčskej školy bola postavená v roku 1880. V školskom roku 2010/2011 si teda pripomíname 130. výročie jej založenia. Počas vojny v nej sídlila Obchodná dvojročná škola. Po roku 1948 v nej bolo zriadené Stredisko pracovného dorastu, ktoré vychovávalo učňov z podnikov MH pre celé Slovensko. Po reorganizácii učňovského školstva v roku 1958 sa mení názov školy na Učňovská škola, v roku 1979 na donedávna používaný názov SOU a DOŠ.

Od 1.1.2003 sa naša škola pretransformovala na nový typ strednej školy a niesla názov Združená stredná škola obchodu a služieb. Tento názov sa zmenil až po prijatí nového školského zákona v auguste 2008.

Od 28.3.2002 je naša škola hrdým majiteľom medzinárodného certifikátu IES (INTERNATIONAL EDUCATION SOCIETY) a tým sa maturitné vysvedčenia a výučné listy vydané našou školou stali platnými a uznávanými na celom svete.